Evde Beslenecek Köpek Cinsleri

Evde Beslenecek Köpek Cinsleri

Evde Beslenecek Köpek Cinsleri

Günümüzde yaşam stresinden azcık da olsa insanlar uzaklaşmak istiyor ve hayvanlar ile iç içe olmayı yeğliyor. Evcil hayvan almak isteyen insanlar öncelikle alacağı köpeğin özellikleri hakkında, bakımı hakkında ve beslenme konusunda azda olsa bilgi birikimine sahip olması gerekmektedir. Köpekler sanıldığının aksine evde uyum sağlayabilecek hayvan ırkıdır.

Sizlere bu yazımızda evde beslenecek köpek cinsleri hakkında bilgiler vereceğiz. İşte detaylar:

Minyatür Schnauzer Köpek Irkı

İnsanlar ve diğer hayvanlarla oldukça iyi anlaşan bu köpek türü insanlara karşı oldukça utangaç tavırlara sahiptir. Apartman içinde ve evde beslemek için en uygun köpek ırkıdır. Agresif ve inatçı karakteri ise ara sıra ortaya çıkmaktadır. Minyatür Schnauzer Köpek cinsinin ortalama yaşam süresi ise 12 ila 15 yıl arasındadır.

Dalmaçyalı Köpek Irkı

Dalmaçyalı köpek ırkı apartman ve evde bakılabilecek köpek türleri arasında yer almaktadır. Oldukça çevik, güçlü ve sevecen olması ile tanınan bu köpek türü dayanıklılığı ve yüksek enerjisi ile ön plana çıkmaktadır. Evde bulunan insanlar ile oyun oynamayı fazlasıyla sever, çocuklar ile iyi anlaşır ve çocuklarla vakit geçirmekten oldukça keyif alır. Yabancı insanları pek sevmezler, yabancılara karşı her zaman tetikte olan bu köpek türünün günlük enerjisini atması için egzersiz ve yürüyüşe ihtiyaç duymaktadır.

Fransız Bulldog Köpek ırkı

french-bulldog-elityavruFransız Bulldog köpek ırkı fazlasıyla oyuncu kişiliği ile ön plana çıkmaktadır. Son derece hareketli olan bu köpek ırkı fazlasıyla enerjiktir. Yaşama hevesi, her zaman heyecanlı olması ve oyuncu karakteri ile çoğu insan tarafından sevilmektedir. Yetişkinler ile iyi vakitler geçirebilen bu köpek türü, çocuklarla oyun arkadaşı da olabilir. Fransız Bulldog köpek ırkının ortalama yaşam süresi ise 10 ila 12 yıl arasındadır.

Yorkshire Terrier Köpek Irkı

Yorkshire-Terrier-780x519Tatlı görüntüsü ile birçok insanı kendine beğendiren Yorkshire köpek ırkının fazlasıyla farklı türü bulunmaktadır. Kendinden büyük köpeklere karşı fazlasıyla cesur davranışlar sergileyen bu köpek türü, fazlasıyla duygusal bir yapıya sahiptir. İnsanlar bu köpek türünün yüzünü bebeksi görünüme sahip olması ile tercih etmektedir. Ailesi ile sıkı bağ kuran bu köpek türü, sahibi ile vakit geçirmekten fazlasıyla keyif alır. Sahiplerine karşı itaatkar tavırları ile her zaman sahiplerinin emirlerini harfiyen uygulamaktadır. Yorkshire Terrier köpek ırkının ortalama yaşam süresi 13 ila 15 yıl arasındadır.

Shar Peis Köpek Irkı

Shar Peis Köpek Irkı yavru olduğunda gerekli eğitimleri alabilirse çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşacaktır. Yabancılara karşı saldırgan tavırlar sergilemeyen bu köpek türü, eve yabancı kişi geldiğinde havlama tepkisi göstermektedir. Ailesine karşı sıkı bağ kuran bu köpek türü, sahibinden ayrılmak istemez. Diğer köpek türleri ile iyi anlaşabilmesi için sosyalleştirilmesi gereklidir. Çocuklarla iyi anlaşırlar ve oyuncu kişiliğe sahiptir. Ortalama yaşam süresi ise 11 ila 13 yıl arasındadır.

pixwell_single_entry_meta();